Metasploit ile Güvenlik Denetimi

You may also like...

5 Responses

 1. Öncelikle kolay gelsin diyorum, hepsini okumadım ama detaylı yazdığın belli.

  Çok güzel bir site olmuş, başarılarının devamını dilerim.

  Ahmet KORKMAZ

 2. aytach says:

  biz her zaman deriz ki en güvenli sistem fişi çekilmiş sistemdir ki bunu bile sosyal mühendislikle aşabiliniyor.

  güzel döküman olmuş ellerinize sağlık Ancak şunuda bilmek gerekir metasploitten korunmak için her zaman güvenlik güncelleştirmesini yapmak gerekir ki çoğu kişinin kullandığı işletim sistemi korsan yazılım olduğundan güncelleştirme yapamıyor ve herhangi bir saldırıya karşı savunmasız kalıyor.

  gerçektende güzel döküman tekrar ellerinize sağlık

 3. ozan says:

  Metasploit hackerlar ve güvenlik uzmanları için bulunmaz nimet.
  3.2 versiyonu ile kullanımı kolaylaştı -kendi exploitinizi entegre etmek biraz sancılı da olsa- fakat sanki ileride oda nesus gibi kodlarını kapayıp ticari olucak gibi şüpelerim var.Coreseucrity’nin core impact yazılımına benzedi benzeyecek …

 4. emrah demir says:

  metasploiti çalıştırdıktan sonra “show exploits” komutunu çalıştırdığımda tüm exxploitleri göstermiyor .. acaba tüm exploit isimlerini ve özelliklerini paylaşabilir misiniz ?

 5. ozan says:

  # msfconsole çalıştırdıkdan sonra “show exploits” diyerek tüm exploitleri listeleyebilirsiniz. Muhtemelen exploitlerin tamamı sizin konsola sığmıyordur bu yüzden göremiyorsunuz. msfconsole da önce “spool /root/msf.log” komutu çalıştırıp sonra “show exploits” derseniz tüm çıktı /tmp/msf.log dosyasına kayıt olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CEH Türkiye Hosting Sponsoru